INFOLINIA Zostaw zgłoszenie Opłata jak za połączenie lokalne
Do pobrania

Z jakich elementów składa się wniosek kredytowy

 

Z jakich elementów składa się wniosek kredytowy?

W dzisiejszych czasach zaspokojenie naszych życiowych potrzeb bardzo często łączy się z koniecznością pozyskania pieniędzy poprzez zaciągnięcie kredytu. Jednakże, aby żądana kwota znalazła się na naszym rachunku bankowym koniecznym staje się złożenie odpowiedniego wniosku kredytowego. Praktyka banków działających na terenie naszego kraju jest do siebie bardzo zbliżona w tym temacie.

Po prawej stronie witryny w rubryce >> Pliki do pobrania znajdzisz przykładowy wniosek kredytowy, który z pewnością ułatwi Ci zgromadzenie wszystkich koniecznych dokumentów jeszcze przed wizytą w banku i przyśpieszy w znacznym stopniu procedurę otrzymania kredytu.

Komentarz do Wniosek kredytowy

 

1. Informacje o kredycie

W tej części dłuższą chwilę należy poświęcić na takie elementy wniosku jak:
- spłata kredytu (wybieramy tutaj rodzaj rat, jakie chcemy płacić i w zależności od naszych możliwości finansowych możemy się zdecydować na raty stałe lub malejące.
- ubezpieczenie kredytu (co do zasady, aby otrzymać kredyt bez ubezpieczenia należy dysponować lepszymi warunkami finansowymi; kredyt bez ubezpieczenia wymaga również niekiedy dodatkowego zabezpieczenia; kredyt z ubezpieczeniem jest z drugiej strony przeważnie droższy w swojej obsłudze; natomiast jeżeli decydujemy się na wykupienie ubezpieczenia to warto sprawdzić w ogólnych warunkach ubezpieczenia, w jaki sytuacjach kwota ubezpieczenia zostanie wypłacona)

 

2. Informacje o dochodach i wydatkach

Wydatki stałe gospodarstwa domowego- im wyższe są nasze wydatki tym mniejsza jest nasza zdolność kredytowa a tym samym szansa na pozyskanie przez nas kredytu.

Ważne. Zgodnie z Rekomendacją T wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego rata udzielonego kredytu nie może przekroczyć 65% Twoich comiesięcznych zarobków w ujęciu netto.

Informacje o zobowiązaniach- podobna sytuacja jak w przypadku wydatków stałych na gospodarstwo domowe. Im więcej mamy zaciągniętych pożyczek/kredytów tym szansa na otrzymanie pieniędzy maleje.

Uwaga. Należy mieć świadomość, że każdy złożony przez Ciebie wniosek wpływa negatywnie na Twój scoring (punktację kredytową) w Biurze Informacji Kredytowej. Szacuje się, że jedno zapytanie kredytowe to ubytek rzędu kilkunastu punktów.

Dodatkowo każdy bank, w którym staramy się o kredyt widzi nasze poprzednie zapytania kredytowe (zrealizowane przez wcześniejsze banki) a co za tym idzie zmniejsza się nasza wiarygodność w oczach analityków bankowych. Z tego też powodu niewłaściwym działaniem jest pytanie o kredyt „w każdym banku” i chodzenie od placówki do placówki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy niezależnych doradców kredytowych, którzy już na wstępie mogą oszacować, w jakim banku kredyt otrzymamy.

Tagi
wniosek o kredyt hipoteczny scoring zdolność kredytowa wzór wniosek kredytowy wniosek o kredyt wniosek o kredyt wzór
Wszelkie prawa zastrzeżone Cashcrown.pl Sp. Z o. o.