INFOLINIA Zostaw zgłoszenie Opłata jak za połączenie lokalne
Porady eksperta

Kredyt konsolidacyjny - kiedy jest korzystny, co na to wpływa?

Każdy dłużnik, który posiada w swoim portfelu wydatków kilka lub kilkanaście zobowiązań zgodzi z pewnością z twierdzeniem, że duża liczba zadłużeń generuje poważne koszty. Jesteśmy zobligowani w takim przypadku spłacać powielone: odsetki, ubezpieczenia, marże czy jeszcze innego rodzaju narzuty. Jest to oczywiście zjawisko niekorzystne dla każdego dłużnika i może doprowadzić do poważnych problemów finansowych a w najgorszym razie do popadnięcia w spiralę zadłużenia i całkowitą niewypłacalność.

Można temu jednak zaradzić i jest ku temu skuteczne rozwiązanie. Eksperci w takiej sytuacji zalecają skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego. 

Zalety, jakie niesie ze sobą kredyt konsolidacyjny: 

1. Łączymy wszystkie nasze stare zobowiązania w jeden kredyt i otrzymujemy przejrzystość w naszych domowych finansach. 

2. Zyskujemy jedną niską ratę, z którą nie powinniśmy mieć większych problemów każdego miesiąca. Niwelujemy w ten sposób problem braku środków na spłatę poszczególnych zobowiązań.

3. Odzyskujemy wpłacone sumy. Jeżeli w danym czasie nie wykorzystaliśmy ubezpieczenia przy danym kredycie lub pożyczce możemy je odzyskać. W ten sposób możemy sporo zaoszczędzić.

4. Poprzez kredyt konsolidacyjny mamy szansę otrzymać dodatkową gotówkę na inny cel niż konsolidacja.

Tagi
wniosek porady prawne pozew kredyt konsolidacyjny konsolidacja doradztwo prawne kredyt wzór artykuły
Wszelkie prawa zastrzeżone Cashcrown.pl Sp. Z o. o.