INFOLINIA Zostaw zgłoszenie Opłata jak za połączenie lokalne
Porady eksperta

Liberalna polityka kredytowa a finanse Kowalskiego.

Jak można zauważyć na rynku usług kredytowych i pożyczkowych panują różne okresy i trendy. Niekiedy pozyskanie kredytu graniczy z cudem a w innym wypadku ta sama osoba otrzyma wnioskowany kredyt bez większych problemów. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, w jakiej aktualnie znajduje się bank.

Bez wątpienia z punktu widzenia stabilności całego systemu bankowego nie jest dobra sytuacja, w której kredyt może otrzymać praktycznie każda „osoba z ulicy”. W pewnym SKOKu miało miejsce takie zdarzenie, że doradcy finansowi pragnąc wyrobić własny plan i zwiększyć otrzymywane premie przymykali oko na poważnie niedociągnięcia potencjalnych kredytobiorców. W ten sposób doszło do sytuacji, w której ponad 40% zaciągniętych zobowiązań nie było spłacanych terminowo. Z jednej strony spowodowało to znaczne straty po stronie banku a z drugiej nie możemy zapominać o ciężkiej sytuacji osób, które pozyskały kredyt a nie są go w stanie realnie spłacić. 

Niewłaściwy polityka kredytowa banków doprowadziła już wiele polskich rodzin na skraj załamania kredytowego. Jeżeli bowiem ktoś już raz wpadł w pętlę zadłużenia to tak łatwo z niej nie wychodzi. Konieczny w tym przypadku jest proces oddłużania, czyli doprowadzenia osobistych finansów do równowagi pieniężnej, nawet tej względnej.

Tagi
wniosek kredyty doradztwo prawne porady prawne artykuły pozew kredyt wzór
Wszelkie prawa zastrzeżone Cashcrown.pl Sp. Z o. o.