INFOLINIA Zostaw zgłoszenie Opłata jak za połączenie lokalne

Oferta

Odwołania od rozwiązania umów o pracę

Jednym z uprawnień, jakie posiada pracodawca jest rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem bez zachowania okresu wypowiedzenia, czyli w potocznym języku tzw. dyscyplinarka. Bez wątpienia jest to najbardziej dotkliwa kara, która może spotkać pracownika w przypadku, jeśli naruszył on warunki umowy o pracę, wykazał się niesubordynacją lub złamała inne przepisy prawa pracy. Szczególny rodzaj tej kary a również konsekwencje, jakie ze sobą niesie sprawiają, że pracodawca posiada możliwość z jej korzystania tylko w szczególnych przypadkach i przy uwzględnieniu wyjątkowych okoliczności.

Z drugiej strony pracownik, który nie zgadza się ze stanowiskiem i twierdzeniami pracodawcy odnośnie rozwiązania umowy o pracy bez zachowaniu terminów wypowiedzenia posiada środki przyznane mu przez ustawodawcę w celu zakwestionowania niesłusznego zwolnienia. W takich okolicznościach decyzja pracodawcy jest poddawana pod ocenę sądu pracy.

Posiadając wieloletnie doświadczenie z powodzeniem reprezentujemy pracowników w sprawach związanych z odwołaniami wypowiedzeń umów o pracę. Wskutek podjętych przez naszych prawników działań przed sądem pracy jesteśmy w stanie uzyskać uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne, przywrócenie do pracownika do pracy jak również stosowne odszkodowanie z tytułu bezprawnego rozwiązania umowy o pracę.

Nasza kancelaria oferuje pomoc prawną  w zakresie takich kwestii jak:
- doradztwo w zakresie odwołań od rozwiązania umowy o pracę,
- reprezentacja Klienta w sporach z pracodawcą,
- sporządzenie odwołań w zakresie odwołań od rozwiązania umowy o pracę,
- reprezentacja Klienta przed sądem pracy.

Zainteresowany?

Masz pytania? Skorzystaj z porady prawnej Zaufanego Prawnika

Wszelkie prawa zastrzeżone Cashcrown.pl Sp. Z o. o.